Patricio O

Harding-Steinbrenner Racing stapt over van Chevrolet naar Honda motoren

Geplaatst
Gewijzigd 13-12-2018, 21:22
Geschreven door
Het team van Harding Racing dat vanaf volgend jaar door het leven zal gaan als Harding-Steinbrenner Racing zal met ingang van volgend seizoen gebruik maken van Honda motoren nadat het team de afgelopen twee seizoenen aan de start verscheen met Chevrolet motoren. De Japanse fabrikant levert al motoren aan teams waar de veteranen Scott Dixon, Sébastien Bourdais en Ryan Hunter-Reay voor rijden, zo ook aan andere coureurs die races winnen.

Denk bij het lijstje van regelmatig winnende coureurs aan namen als James Hinchcliffe (Schmidt-Peterson), Graham Rahal en Takuma Sato (Rahal Letterman Lanigan). Naast al deze coureurs zal Honda vanaf volgend seizoen ook twee jonge talenten van motoren voorzien, namelijk Patricio O'Ward en Colton Herta die vanaf volgend seizoen voor Harding-Steinbrenner Racing in actie zullen komen.

"Als je kijkt naar alles dat er nu gaande is binnen ons team past Honda beter bij ons", vertelde Brian Barnhart van Harding-Steinbrenner Racing. "Het maakt het voor ons allemaal een stukje makkelijker, ook voor IndyCar, Andretti Autosport (waar we mee samenwerken), Honda en Chevrolet. Nu zou ik graag even mijn dank uit willen spreken aan Chevrolet voor wat ze voor ons gedaan hebben in 2018. Als je kijkt naar de connectie tussen jonge coureurs en Honda in Noord-Amerika binnen de Mazda Road To Indy is dit een logische keuze voor ons. Ik wil nu alvast Art St. Cyr bedanken voor alles dat hij gedaan heeft bij Honda. Dit gaat absoluut zeer goed werken voor ons team."

Patricio O'Ward versloeg vorig Indy Lights seizoen teamgenoot Colton Herta nadat de Mexicaan maar liefst negen wedstrijden won en daarmee de Indy Lights titel claimde, Herta eindigde als tweede in het kampioenschap met vier zeges.

Het team van Harding-Steinbrenner Racing heeft een deal gesloten met Andretti Autosport om samen data uit te wisselen om elkaar zodoende steeds een beetje te kunnen verbeteren, het team van Michael Andretti heeft vier auto's uitgerust met een Honda motor aan de start staan volgend seizoen. Het zou lastig geworden zijn om dit technische partnerschap aan te gaan als Harding bij Chevrolet was gebleven want niemand binnen het IndyCar paddock wilde dat Michael Andretti informatie zou krijgen over zowel de Honda als de Chevrolet motor. Gelukkig is dit nu van tafel nadat St. Cyr contact opnam met (Brian) Barnhart afgelopen herfst in Sonoma.

Zoals het er nu naar uitziet zal Honda aan veertien voltijd wagens (4 bij Andretti, 2 bij Ganassi, 2 bij Rahal Letterman Lanigan Racing, 2 bij Schmidt-Peterson Motorsports, 2 bij Dale Coyne en 2 bij Harding-Steinbrenner Racing) motoren leveren daar waar Chevrolet tot op heden een iets kleiner aantal zal leveren, deze motorfabrikant zal zoals het er nu naar uitziet aan negen voltijd wagens motoren leveren (3 bij Penske, 2 bij Foyt, 2 bij Ed Carpenter Racing en 2 bij Carlin).

Jack Harvey, Sonoma RacewayNaast de voltijd wagens zijn er ook nog een aantal deeltijd teams die al een contract hebben met een motorfabrikant, zo zal Jack Harvey aan tien wedstrijden deelnemen namens Michael Shank Racing in partnerschap met Schmidt-Peterson Motorsports en dus met een Honda motor aan de start verschijnen. Juncos Racing zal voor zover bekend is naast de Indianapolis 500 ook een aantal andere wedstrijden rijden met een Chevrolet krachtbron, ook Fernando Alonso zal met McLaren Racing aan de Indianapolis 500 deelnemen met een Chevrolet motor achterin zijn bolide.

FotografieIMS
Deel op Social Media
reacties Nog géén reacties

Volgende Race
Firestone GP of St. Petersburg logo
Grand Prix of St. Petersburg
10 Maart, 17:30 CET
St. Petersburg
St. Petersburg
Vrijdag - 8 Maart
20:45 Vrije training 1
Zaterdag - 9 Maart
15:35 Vrije training 2
20:00 Kwalificatie
Zondag - 10 Maart
14:10 Warm-up
17:30 Race
Poll
Kan iemand Alex Palou nog achterhalen voor het kampioenschap?
67% 67% Nee, Palou wordt kampioen
22% 22% Ja, Josef Newgarden
11% 11% Ja, Scott Dixon
IndyCar Series Races
Verenigde Staten
10-03
Verenigde Staten
Barber Motorsports Park
28-04
Verenigde Staten
Indianapolis Road Course
11-05
Verenigde Staten
07-07
Verenigde Staten
Iowa Speedway
14-07
Verenigde Staten
Iowa Speedway
14-07
Canada
21-07
Verenigde Staten
25-08
Verenigde Staten
Milwaukee Mile
31-08
Verenigde Staten
Milwaukee Mile
01-09
Verenigde Staten
Nashville Superspeedway
15-09