Charlie Kimball, Pocono

Kimball kent een goede race op Pocono en scoort eerste top tien van het seizoen

Geplaatst
Gewijzigd 23-08-2019, 22:58
Geschreven door
Charlie Kimball kende een goede ABC Supply 500. De Amerikaan die dit jaar slechts een deeltijd programma van zes races afwerkt kwam de wedstrijd op de 2,5-mijl lange oval als tiende aan de finish na de wedstrijd vanaf de 21e plaats, als één na laatste, te zijn aangevangen. De Carlin coureur had een zeer goede start en zou vlak na het vallen van de groene vlag meerdere posities goedmaken en vervolgens tijdens de zware crash even later in bocht twee zich ook nog eens volledig uit de problemen houden.

Kimball heeft met dit resultaat een goede indruk gemaakt maar deed dit voordat de race eindigde al zodanig dat tijdens de race al bekend werd dat de enkelvoudig race winnaar, die na deze race eigenlijk alleen nog de seizoensfinale op WeatherTech Raceway Laguna Seca zou rijden, ook volgend weekend op World Wide Technology Raceway at Gateway in actie zal komen en daarmee dus één wedstrijd meer zal rijden dan oorspronkelijk was gepland.

"Als eerste wil ik beginnen met het belangrijkste, en dat is het feit dat ik blij ben dat het goed gaat met iedereen die betrokken was bij de crash in de eerste ronde. Verder wil ik zeggen dat ik gewoon erg trots ben op mijn Carlin crew. We hebben heel veel vooruitgang weten te boeken met de SuperSpeedway variant van onze #23 Tresiba Chevrolet bolide en we hebben natuurlijk na hier vorig jaar ook al te hebben gereden veel van onze geleerde lessen van toen dit jaar kunnen gebruiken. Het racen op Pocono Raceway is absoluut zwaar maar bij ons team hield iedereen zijn rug recht, zo hebben we ervoor gezorgd dat we een resultaat als deze uiteindelijk hebben kunnen behalen.

Ik maakte een foutje tijdens de eerste pitstop maar we waren instaat om ons aan de vooraf geplande strategie te houden en vervolgens een goede run te rijden. Om dan vervolgens een top tien resultaat te behalen in een weekend die vol uitdagingen zat, een weekend waarin we niet hebben kunnen kwalificeren voor de race, is meer dan een dikke pluim waard voor het hele Carlin team. Het is echt fantastisch dat we dit top tien resultaat hebben kunnen behalen terwijl er allerlei mensen van Novo Nordisk aanwezig waren, zij hadden allemaal het tripje naar Pocono Raceway gemaakt om te juichen voor ons en ook het behaalde top tien resultaat te vieren. Naast ons team heeft ook Chevrolet weer fantastisch werk geleverd, mijn dank gaat dan ook uit naar hen."

FotografieIMS
Deel op Social Media
reacties Nog géén reacties

Volgende Race
PPG 375 logo
Texas Indy 375
02 April, 19:30 CET
Texas Motor Speedway
Texas Motor Speedway
Zaterdag - 1 April
15:00 Vrije training 1
18:15 Kwalificatie
19:45 Warm-up
Zondag - 2 April
19:30 Race
Poll
Welke rookie presteert in 2023 het best?
0% 0% Benjamin Pedersen
56% 56% Marcus Armstrong
22% 22% Sting Ray Robb
22% 22% Agustín Canapino
IndyCar Series Races
Verenigde Staten
Texas Motor Speedway
02-04
Verenigde Staten
Barber Motorsports Park
30-04
Verenigde Staten
Indianapolis Road Course
13-05
Canada
16-07
Verenigde Staten
Indianapolis Road Course
12-08
Verenigde Staten
03-09