Dario Franchitti feliciteert Scott Dixon met zijn overwinning

Ganassi Racing doet goed werk voor het kampioenschap

Geplaatst
Gewijzigd 08-08-2011, 09:26
Geschreven door
Met het derde 1-2’tje van het seizoen voor Chip Ganassi heeft het team bijzonder goed werk gedaan voor het kampioenschap. Niet alleen kon Scott Dixon met zijn eerste zege van het jaar het grote gat met teamgenoot Dario Franchitti met dertien punten verkleinen, Franchitti zag door het slechte resultaat van Power zijn voorsprong weer tot 69 punten groeien. Charlie Kimball zag een top vijf finish door een spin verloren gaan, terwijl Graham Rahal een race reed om snel te vergeten.

“Dit was een perfecte race voor ons team, we hebben geen fout gemaakt,” blikte Dixon terug. “De wagen was het hele weekend geweldig. Mijn excuses (aan de fans) voor de saaie race aan het eind, maar ik vond het niet vervelend om met meer dan zes seconden verschil te winnen. Bij de laatste herstart probeerde ik naast Dario te komen en kon hem in Bocht 4 uitremmen. Als een professional die hij is gaf hij me meer dan genoeg ruimte.”

Dario Franchitti voor Will Power op Mid-OhioFranchitti heeft dit jaar niet vaak onder moeten doen voor Dixon, maar werd in de eindfase van de race zelfs op zes seconden achterstand gereden. Desondanks is hij blij voor het succes van zijn teamgenoot.

“Laten we eerlijk zijn, Scott had echt één van die dagen, hij was vandaag veel sneller en verdiende het om te winnen,” zei Franchitti. “Vanaf de test die we hier vorige week hebben uitgevoerd had hij een missie. Het is geweldig om met ons team als eerste en tweede te eindigen. Het was een goede dag, ondanks de pogingen van Will on me bij de start te spinnen. Ik wist dit te voorkomen en ik denk dat we het de hele race goed hebben gedaan.”

Charlie  Kimball, Milwaukee MileCharlie Kimball leek lange tijd op weg te zijn naar een stunt. De Amerikaan kende een goede start en door een goede snelheid en de fouten van anderen wist hij zich op te werken naar de vijfde positie. Dit goede resultaat gooide hij tijdens zijn laatste stint echter weg door van de baan te spinnen. Hij moest uiteindelijk tevreden zijn met een elfde plaats.

“Het was een geweldige dag voor mijn crew,” verklaarde Kimball desondanks enthousiast. “We waren de hele dag snel en reden in de top tien, waar we ons ook hadden gekwalificeerd. Het was erg fijn om vooraan mee te kunnen rijden. Ik stond onder druk van Tony Kanaan en maakte in Bocht 5 een foutje. Vervolgens probeerde ik vol te pushen om het gaatje te vergroten en kwam met een wiel naast de baan, spinde en eindigde als elfde. Ik ben erg trots op het werk van mijn crew dit weekend.”

Graham Rahal, Mid-OhioVoor Graham Rahal was zijn thuisrace een race om bijzonder snel te vergeten. In de beginfase van de race kon hij goed in de top zes meekomen, maar liet zijn motor afslaan bij de eerste pitstop en viel terug tot de staart van het veld. De dag werd nog slechter toen hij in de ronde na zijn tweede pitstop door Danica Patrick werd aangereden, spinde en zo twee ronden achterstand op liep. Vanaf dat moment zat er niet meer in da een 24ste plaats.

“Het was een moeilijke dag voor mijn team,” constateerde Rahal. “Mijn wagen was in de eerste stint erg goed en ik had het idee dat het een erg goede dag kon worden. Bij de eerste pitstop liet ik echter mijn motor afslaan toen Jakes voor mijn neus de pit bezocht. Tijdens mijn tweede stop keerde ik terug naar de rode, alternatieve banden en kwam voor Sebastien Bourdais en Danica Patrick terug op de baan. Bourdais passeerde me, wat me niet verraste omdat hij op warmere banden reed. Ik probeerde achter hem aan te sluiten, maar ik denk dat Danica een gaatje zag dat er niet was, waarna ze tegen me aan reed. Erg jammer, want we hadden nog veel terrein goed kunnen maken.”

FotografieIMS
Deel op Social Media
reacties Nog géén reacties

Volgende Race
Long Beach
Long Beach
Zaterdag - 25 September
00:00 Vrije training 1
18:00 Vrije training 2
21:05 Kwalificatie
Zondag - 26 September
18:00 Warm-up
21:45 Race
Poll
Wie is de grootste concurrent van Montoya voor de titel?
IndyCar Series Races
Verenigde Staten
Barber Motorsports Park
18-04
Verenigde Staten
Texas Motor Speedway
02-05
Verenigde Staten
Texas Motor Speedway
02-05
Verenigde Staten
Indianapolis Road Course
15-05
Verenigde Staten
Indianapolis
30-05
Verenigde Staten
Road America
20-06
Verenigde Staten
Indianapolis Road Course
14-08
Verenigde Staten
12-09